Home » KOUVAR » Σλοβάτσκο – Φενερμπαχτσε
Σλοβάτσκο - Φενέρμπαχτσε

Σλοβάτσκο – Φενερμπαχτσε

• Η Φενέρμπαχτσε σφυροκόπησε με 3-0 τη Σλοβάκο στο πρώτο παιχνίδι των προκριματικών του Europa League την περασμένη εβδομάδα.
  • Εν τω μεταξύ, οι φιλοξενούμενοι είναι αήττητοι σε 17 ανταγωνιστικές αναμετρήσεις (εξαιρουμένης της παράτασης).
  • Η ομάδα της Κωνσταντινούπολης έχει κερδίσει τα πέντε από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια τους, παραμένοντας αήττητη σε όλο αυτό το διάστημα.

Οι Τούρκοι μπορούν να βασιστούν στη νίκη του πρώτου αγώνα

Έχοντας σημειώσει μια κυρίαρχη νίκη με 3-0 στο πρώτο παιχνίδι των προκριματικών του UEFA Europa League με τη Σλόβατσκο, η Φενέρμπαχτσε του Χόρχε Ζέσους φαίνεται σίγουρη ότι θα φτάσει στον γύρο των πλέι οφ της διοργάνωσης, με την τσέχικη ομάδα να μην είναι πιθανό να προβληματίσει τους φορμαρισμένους επισκέπτες της την Πέμπτη. Πράγματι, η Φενέρμπαχτσε, που τερμάτισε δεύτερη στην τουρκική Super Lig την περασμένη σεζόν, είναι αήττητη σε 17 ανταγωνιστικές αναμετρήσεις χωρίς παράταση, με την τελευταία της ήττα να έρχεται από τη Σλάβια Πράγας στο Europa Conference League πριν από έξι μήνες. Παράλληλα, η τουρκική ομάδα έχει κερδίσει τα πέντε από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, παραμένοντας αήττητη σε όλο αυτό το διάστημα.

Η Σλόβακο, εν τω μεταξύ, έχει πάρει τέσσερις βαθμούς από τα δύο πρώτα παιχνίδια της στην εγχώρια διοργάνωση, αλλά έχει κερδίσει μόνο δύο από τα έξι τελευταία παιχνίδια της, συμπεριλαμβανομένων των φιλικών αγώνων. Μάλιστα, η ομάδα του Μάρτιν Σβέντικ δεν κατάφερε ούτε ένα σουτ στην τελευταία της συνάντηση με τη Φενέρμπαχτσε και δεν φαίνεται να έχει καμία πιθανότητα να ανατρέψει την ολοκληρωτική ανατροπή του πρώτου αγώνα.

Δεδομένης της ισχυρής της φόρμας και της αξιοπρεπούς τιμής που διατίθεται γύρω από μια εκτός έδρας νίκη την Πέμπτη, το να ποντάρετε στη Φενέρμπαχτσε για να χτίσει το πλεονέκτημα του πρώτου αγώνα με μια νίκη στο Uherske Hradiste φαίνεται συνετό. Εν τω μεταξύ, η Φενέρμπαχτσε είχε την κοινή καλύτερη αμυντική επίδοση στην τουρκική Super Lig την περασμένη περίοδο.

PICK: Under 2.5 goals